kopia3.jpg

 

Spotkanie Mariusz Błaszczak

 

KATOWICKI    PIS   UHONOROWAŁ   KS.GRZĄDZIELA

        Z inicjatywy radnego Mariusza Skiby na wniosek Klubu Radnych PiS Rada Miasta Katowice uhonorowała ks.Rafała Grządziela nazywając jego imieniem skwer oraz umieszczając tablicę w Bazylice w Panewnikach. Prezentujemy artykuł o postaci ks.Rafała Grządziela.

 

 

 

Więcej…
 

PRZENIESIENIE POMNIKA SOWIETÓW W KATOWICACH

 

 

Regionalne media w budżecie Katowic zabezpieczono 50 tys zł na przeniesienie pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej z centrum Katowic (Plac Wolności) na cmentarz czerwonoarmistów w Parku Kościuszki. Katowicki "Fakt" wspomniał, że przeprowadzki pomnika ostro domaga się radny Piotr Pietrasz z PiS, ugrupowania współrządzącego miastem. Mam nadzieję, że zostanie zrealizowany

postulat środowisk niepodległościowych w Katowicach i uchwała rady miasta jeszcze z 1990 r. Radni PiS podnosili ten postulat już w poprzedniej kadencji.

 

 

 

 


 

Więcej…
 

 

 
Marsz Krakow

Zapraszamy do wzięcia udziału w marszu w obronie wolnych mediów.

Celem zgromadzenia jest poparcie TV Trwam o dostęp do platformy cyfrowej.

Kraków, 16 czerwca 2013, niedziela

 

10:30

  • Msza św. koncelebrowana w Bazylice św. Michała Archanioła na "Skałce"  

11:40

  • Przemarsz ulicą Krakowską, Stradomską, Grodzką -do Rynku Głównego (Ratusz)
  • Manifestacja na Rynku , wystąpienia zaproszonych gości, program artystyczny.

Solidarni2010 Kraków Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Więcej…
 

ZMIANY W RADZIE MIASTA KATOWICE

24.04.2013 r. był kolejną trzecią sesją Rady Miasta Katowice, na której radni PiS wspólnie z radnymi Forum Samorządowego i Piotr Uszok oraz radnym SLD przywracali racjonalny układ sił w samorządzie. Został zarejestrowany klub radnych PiS, uzyskaliśmy funkcje we władzach rady miasta i komisjach. PO jest w Katowicach w kompletnym odwrocie.

Zmiany rozpoczęło 6.03 br. odwołanie z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Arkadiusza Godlewskiego (PO). Były kandydat na prezydenta Katowic wiedząc co się święci złożył przed sesją rezygnację i wysłał kuriozalne oświadczenie do mediów. Po dyskusji w imię uproszczenia procedury i niemarnowania czasu rezygnacja została przyjęta na sesji. Nowym Przewodniczącym Rady Miasta został wybrany Jerzy Forajter (FSiPU) a funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta objął reprezentant PiS Piotr Pietrasz. Piotr Pietrasz już pełnił tą funkcję w latach 2006-2010 a po wyborach PO wspólnie z SLD zablokowały PiS możliwość objęcia tej funkcji. Sytuacja uległa zmianie po opuszczeniu PO w grudniu 2012 r. przez radnego Tomasza Szpyrkę i zmianie frontu przez SLD w lutym 2013 r.

Na kolejnej sesji 27.03 br. większość PiS-FSiPU-SLD dokonała zmiany funkcji w komicjach. Ponieważ na początku kadencji na pierwszej sesji większość PO-SLD pozostawiła innym klubom jedną funkcję przewodniczącego komisji od nas otrzymali tyle samo. Z ramienia PiS Mariusz Skiba został Przewodniczącym Komisji Infrastruktury i Środowiska a Krystyna Panek Wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji. Została przegłosowana zmiana Statutu Miasta zmniejszająca liczebność radnych wymaganych do stworzenia klubu z 5 na 4 osoby. "Zmiana wynika ze zmiany liczby radnych z 31 na 28 w tej kadencji" - argumentował przewodniczący Klubu Radnych PiS Piotr Pietrasz.

Na sesji 24.04 br. reprezentantów PO pousuwano z rady Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, Związku Miast Polskich i Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Reprezentantem PiS w KZK GOP została radna Krystyna Panek, Piotr Pietrasz został wybrany Wiceprzewodniczącym Komisji Górniczej i Miejskiej Komisji Wyborczej. Na sesji oficjalnie zakomunikowano o powstaniu klubu radnych PiS w Radzie Miasta Katowice.

 

Mirosław Okraska

 

 
«PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL