kopia3.jpg

POSEŁ ARTUR GÓRSKI W KATOWICACH

 

 

   

26.01.2013 r. gościliśmy posła Artura Górskiego. Najważniejszym elementem wizyty było spotkanie otwarte w domu katechetycznym przy bazylice w Katowicach Panewnikach. Wykład posła pt.  "Patriotyzm wczoraj i dziś"  stanowił  element obchodów 150-lecia Powstania Styczniowego.

   

 

Więcej…
 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARSZE W OBRONIE TV TRWAM

NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

15 września

(sobota)

Mysłowice

Godz. 15:00

Msza Św. w Kościele

p.w. Najświętszego Serca

Pana Jezusa, po Mszy Św. marsz ulicami Mysłowic

22 września

(sobota)

Zabrze

Godz. 12:00

Msza Św. w Kościele p.w. św Anny, po Mszy Św. marsz ulicami Zabrza

7 października

(niedziela)

Sosnowiec

Godz. 15:00

Msza Św. w Katedrze Sosnowieckiej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, po Mszy Św. marsz ulicami Sosnowca

INFORMACJA O AUTOKARACH WYJEŻDŻAJĄCYCH 29 WRZEŚNIA

DO WARSZAWY NA "III MARSZ W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW"

Katowice Piotr 602125364 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

 

 

WRAŻLIWOŚĆ I ENERGIA

Wywiad z Krystyną Panek, radną Katowic z Okręgu nr 5

-  W pierwszym rankingu radnych Katowic w tej kadencji prowadzonym przez stowarzyszenie Bona Fides z listopada 2010 r. zajmowała Pani wysokie drugie miejsce. Aktualnie jest to  również bardzo dobre miejsce szóste. Skąd tak dobre notowania u debiutującej radnej. 

- Trudno mi zgadywać. Jestem zawsze aktywna i wrażliwa na ludzkie problemy. Staram się regularnie uczestniczyć w dyżurach oraz licznych spotkaniach z różnymi środowiskami. Jeżeli podejmę się jakiegoś zadania, realizuję to konsekwentnie. Po prostu staram się rzetelnie wykonywać swój mandat. Może w naszych czasach to już wystarczy do wysokiego miejsca w rankingu.

-  W jaki sposób trafiła Pani do polityki ?

- Wywodzę się z rodziny o tradycjach patriotycznych, nikt z moich najbliższych nie był w PZPR. Prawicowe poglądy wyniosłam z domu. Pracowałam jako pracownik administracyjny Głównego Instytutu Górnictwa i społeczny inspektor pracy. W 1980 r. zakładałam NSZZ "Solidarność" w GIG, W 1998 r wybrana zostałam do Komisji Instytutowej NSZZ "Solidarność". Byłam również Przewodniczącą grupy związkowej NSZZ "Solidarność" przy Głównym Instytucie Górnictwa do 2002 r.

Po przejściu na wcześniejszą emeryturę postanowiłam zaangażować się w politykę i zgłosiłam się do Prawa i Sprawiedliwości.  Jestem mieszkanką Koszutki i znam problemy mieszkańców mojej dzielnicy a także Bogucic, Wełnowca i Zawodzia. 

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL