kopia3.jpg

 

 

 

 

 

MARSZE W OBRONIE TV TRWAM

NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

15 września

(sobota)

Mysłowice

Godz. 15:00

Msza Św. w Kościele

p.w. Najświętszego Serca

Pana Jezusa, po Mszy Św. marsz ulicami Mysłowic

22 września

(sobota)

Zabrze

Godz. 12:00

Msza Św. w Kościele p.w. św Anny, po Mszy Św. marsz ulicami Zabrza

7 października

(niedziela)

Sosnowiec

Godz. 15:00

Msza Św. w Katedrze Sosnowieckiej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, po Mszy Św. marsz ulicami Sosnowca

INFORMACJA O AUTOKARACH WYJEŻDŻAJĄCYCH 29 WRZEŚNIA

DO WARSZAWY NA "III MARSZ W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW"

Katowice Piotr 602125364 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

 

 

WRAŻLIWOŚĆ I ENERGIA

Wywiad z Krystyną Panek, radną Katowic z Okręgu nr 5

-  W pierwszym rankingu radnych Katowic w tej kadencji prowadzonym przez stowarzyszenie Bona Fides z listopada 2010 r. zajmowała Pani wysokie drugie miejsce. Aktualnie jest to  również bardzo dobre miejsce szóste. Skąd tak dobre notowania u debiutującej radnej. 

- Trudno mi zgadywać. Jestem zawsze aktywna i wrażliwa na ludzkie problemy. Staram się regularnie uczestniczyć w dyżurach oraz licznych spotkaniach z różnymi środowiskami. Jeżeli podejmę się jakiegoś zadania, realizuję to konsekwentnie. Po prostu staram się rzetelnie wykonywać swój mandat. Może w naszych czasach to już wystarczy do wysokiego miejsca w rankingu.

-  W jaki sposób trafiła Pani do polityki ?

- Wywodzę się z rodziny o tradycjach patriotycznych, nikt z moich najbliższych nie był w PZPR. Prawicowe poglądy wyniosłam z domu. Pracowałam jako pracownik administracyjny Głównego Instytutu Górnictwa i społeczny inspektor pracy. W 1980 r. zakładałam NSZZ "Solidarność" w GIG, W 1998 r wybrana zostałam do Komisji Instytutowej NSZZ "Solidarność". Byłam również Przewodniczącą grupy związkowej NSZZ "Solidarność" przy Głównym Instytucie Górnictwa do 2002 r.

Po przejściu na wcześniejszą emeryturę postanowiłam zaangażować się w politykę i zgłosiłam się do Prawa i Sprawiedliwości.  Jestem mieszkanką Koszutki i znam problemy mieszkańców mojej dzielnicy a także Bogucic, Wełnowca i Zawodzia. 

Więcej…
 

Trzech Króli

           

      Za czasów pierwszego sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki komuniści zlikwidowali święto Trzech Króli. Po odzyskaniu niepodległości katolicy podjęli starania o jego przywrócenie. Trwało to dosyć długo i dopiero inicjatywa podjęta przez ówczesnego prezydenta Łodzi, p. Jerzego Kropiwnickiego, Kościół i środowiska religijne przyniosła sukces, co pozwala katolikom zgodnie z długoletnią tradycją godnie czcić to święto Objawienia Pańskiego. W zeszłym roku stało się to po raz pierwszy od 51 lat.

      W tym dniu przez wiele miast Polski przechodził "Orszak Trzech Króli". Mieszkańcy Katowic wykazali duże zaangażowanie przy organizacji orszaku. Mogliśmy oglądać Trzech Króli na koniach oraz zainscenizowane scenki z jasełek odegrane z dużym przejęciem przez dzieci i młodzież.

      Prof. Marek Szczepański z Uniwersytetu Śląskiego mówi, że to manifestacja miłości i przyjaźni, podczas której manifestujemy naszą wspólnotowość.

      Wszystkim mieszkańcom Katowic składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności z nadzieją, że nie zawiodą swoją obecnością w obchodach tego święta w kolejnych latach.

        

Wiesław Mrowiec    radny

 

 

POŁUDNIE KATOWIC MA PRZYSZŁOŚĆ

Wywiad z Mariuszem Skibą, radnym Katowic z Okręgu nr 1 

 

  -  Rozpoczynając rozmowę z Panem składam gratulacje z powodu uzyskania pierwszego miejsca w rankingu na najlepszego radnego Rady Miasta Katowice prowadzonego przez Stowarzyszenie Bona Fides.

- Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować. Chcę jednak zwrócić uwagę, iż informacja, która pojawiła się w prasie dotyczyła podsumowania pierwszego roku funkcjonowania Rady Miasta, a kadencja samorządu trwa 4 lata. Więc na ostateczne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas. Sam osobiście tego typu informację traktuję jako szansę nie dla siebie, ale dla całego ugrupowania. Nie należy bowiem zapominać, że jedna z czołowych pozycji przypadła radnej PiS Krystynie Panek. Może dzięki tego typu informacjom, ktoś zacznie zwracać uwagę na radnych naszej formacji i będzie nasz głos uwzględniany w dyskusji. Niestety obecnie większość prasy lokalnej jest nam nieprzychylna. Bo gdy jako pierwszy w tej kadencji zająłem się sprawami biletów seniora w transporcie publicznym oraz kwestią szpecącego miasta graffiti, to w prasie w której parę miesięcy później pojawiły się artykuły na ten temat brakowało mi odniesienia do naszego stanowiska, a miałem wrażenie, że artykuły te powstały na bazie naszych uwag. Inaczej sprawa wygląda ze stanowiskiem radnych innych ugrupowań, których opinie są prezentowane w mediach. Nam nie pozostaje więc nic innego jak ciężką pracą zabiegać o poparcie dla naszego ugrupowania i szukać okazji do kontaktu z mieszkańcami oraz realizacji ich próśb.

Więcej…
 

 

Kandydaci  do  Sejmu  RP

 4. PIETRASZ PIOTR 

     Mam 44 lata. Mieszkam w Katowicach. Jestem rzecznikiem prasowym śląskiego PiS. Moja rodzina jest związana z Katowicami od prawie 100 lat - tutaj mój dziadek uczestniczył w III Powstaniu Śląskim. Jestem absolwentem technikum górniczego przy kopalni "Wujek" oraz Akademii Ekonomicznej. Zaczynałem działalność publiczna jako przewodniczący NZS na uczelni i wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego. Od 2006 r. jestem radnym Katowic, pracuję w komisjach kultury, rekreacji i sportu, rozwoju oraz organizacyjnej. Organizuję aktywność środowisk centroprawicowych w naszym mieście jako przewodniczący PiS w Katowicach oraz przewodniczący Katowickiego Klubu "Gazety Polskiej". Organizowałem w Klubie "Marchołt"  spotkania m.in. z prof. Zdzisławem Krasnodębskim, Sławomirem Cenckiewiczem, posłem Zbigniewem Girzyńskim i prof. Ryszardem Terleckim. Jestem wiceprzewodniczącym rady programowej Radia Katowice. Moje najważniejsze cele to Muzeum Powstań Śląskich w Katowicach, Centrum Nauki w Katowicach oraz dokończenie kluczowych inwestycji. Publikuje na portalach Salon24 (jako "ZaPiS Śląski") oraz na WPolityce.pl. Moje hasło "Aby pierwsza praca i pierwsze mieszkanie nie stanowiły w Polsce problemu".

 

 

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL