kopia3.jpg

 

 

WRAŻLIWOŚĆ I ENERGIA

Wywiad z Krystyną Panek, radną Katowic z Okręgu nr 5

-  W pierwszym rankingu radnych Katowic w tej kadencji prowadzonym przez stowarzyszenie Bona Fides z listopada 2010 r. zajmowała Pani wysokie drugie miejsce. Aktualnie jest to  również bardzo dobre miejsce szóste. Skąd tak dobre notowania u debiutującej radnej. 

- Trudno mi zgadywać. Jestem zawsze aktywna i wrażliwa na ludzkie problemy. Staram się regularnie uczestniczyć w dyżurach oraz licznych spotkaniach z różnymi środowiskami. Jeżeli podejmę się jakiegoś zadania, realizuję to konsekwentnie. Po prostu staram się rzetelnie wykonywać swój mandat. Może w naszych czasach to już wystarczy do wysokiego miejsca w rankingu.

-  W jaki sposób trafiła Pani do polityki ?

- Wywodzę się z rodziny o tradycjach patriotycznych, nikt z moich najbliższych nie był w PZPR. Prawicowe poglądy wyniosłam z domu. Pracowałam jako pracownik administracyjny Głównego Instytutu Górnictwa i społeczny inspektor pracy. W 1980 r. zakładałam NSZZ "Solidarność" w GIG, W 1998 r wybrana zostałam do Komisji Instytutowej NSZZ "Solidarność". Byłam również Przewodniczącą grupy związkowej NSZZ "Solidarność" przy Głównym Instytucie Górnictwa do 2002 r.

Po przejściu na wcześniejszą emeryturę postanowiłam zaangażować się w politykę i zgłosiłam się do Prawa i Sprawiedliwości.  Jestem mieszkanką Koszutki i znam problemy mieszkańców mojej dzielnicy a także Bogucic, Wełnowca i Zawodzia. 

Więcej…
 

Trzech Króli

           

      Za czasów pierwszego sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki komuniści zlikwidowali święto Trzech Króli. Po odzyskaniu niepodległości katolicy podjęli starania o jego przywrócenie. Trwało to dosyć długo i dopiero inicjatywa podjęta przez ówczesnego prezydenta Łodzi, p. Jerzego Kropiwnickiego, Kościół i środowiska religijne przyniosła sukces, co pozwala katolikom zgodnie z długoletnią tradycją godnie czcić to święto Objawienia Pańskiego. W zeszłym roku stało się to po raz pierwszy od 51 lat.

      W tym dniu przez wiele miast Polski przechodził "Orszak Trzech Króli". Mieszkańcy Katowic wykazali duże zaangażowanie przy organizacji orszaku. Mogliśmy oglądać Trzech Króli na koniach oraz zainscenizowane scenki z jasełek odegrane z dużym przejęciem przez dzieci i młodzież.

      Prof. Marek Szczepański z Uniwersytetu Śląskiego mówi, że to manifestacja miłości i przyjaźni, podczas której manifestujemy naszą wspólnotowość.

      Wszystkim mieszkańcom Katowic składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności z nadzieją, że nie zawiodą swoją obecnością w obchodach tego święta w kolejnych latach.

        

Wiesław Mrowiec    radny

 

 

POŁUDNIE KATOWIC MA PRZYSZŁOŚĆ

Wywiad z Mariuszem Skibą, radnym Katowic z Okręgu nr 1 

 

  -  Rozpoczynając rozmowę z Panem składam gratulacje z powodu uzyskania pierwszego miejsca w rankingu na najlepszego radnego Rady Miasta Katowice prowadzonego przez Stowarzyszenie Bona Fides.

- Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować. Chcę jednak zwrócić uwagę, iż informacja, która pojawiła się w prasie dotyczyła podsumowania pierwszego roku funkcjonowania Rady Miasta, a kadencja samorządu trwa 4 lata. Więc na ostateczne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas. Sam osobiście tego typu informację traktuję jako szansę nie dla siebie, ale dla całego ugrupowania. Nie należy bowiem zapominać, że jedna z czołowych pozycji przypadła radnej PiS Krystynie Panek. Może dzięki tego typu informacjom, ktoś zacznie zwracać uwagę na radnych naszej formacji i będzie nasz głos uwzględniany w dyskusji. Niestety obecnie większość prasy lokalnej jest nam nieprzychylna. Bo gdy jako pierwszy w tej kadencji zająłem się sprawami biletów seniora w transporcie publicznym oraz kwestią szpecącego miasta graffiti, to w prasie w której parę miesięcy później pojawiły się artykuły na ten temat brakowało mi odniesienia do naszego stanowiska, a miałem wrażenie, że artykuły te powstały na bazie naszych uwag. Inaczej sprawa wygląda ze stanowiskiem radnych innych ugrupowań, których opinie są prezentowane w mediach. Nam nie pozostaje więc nic innego jak ciężką pracą zabiegać o poparcie dla naszego ugrupowania i szukać okazji do kontaktu z mieszkańcami oraz realizacji ich próśb.

Więcej…
 

 

Kandydaci  do  Sejmu  RP

 4. PIETRASZ PIOTR 

     Mam 44 lata. Mieszkam w Katowicach. Jestem rzecznikiem prasowym śląskiego PiS. Moja rodzina jest związana z Katowicami od prawie 100 lat - tutaj mój dziadek uczestniczył w III Powstaniu Śląskim. Jestem absolwentem technikum górniczego przy kopalni "Wujek" oraz Akademii Ekonomicznej. Zaczynałem działalność publiczna jako przewodniczący NZS na uczelni i wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego. Od 2006 r. jestem radnym Katowic, pracuję w komisjach kultury, rekreacji i sportu, rozwoju oraz organizacyjnej. Organizuję aktywność środowisk centroprawicowych w naszym mieście jako przewodniczący PiS w Katowicach oraz przewodniczący Katowickiego Klubu "Gazety Polskiej". Organizowałem w Klubie "Marchołt"  spotkania m.in. z prof. Zdzisławem Krasnodębskim, Sławomirem Cenckiewiczem, posłem Zbigniewem Girzyńskim i prof. Ryszardem Terleckim. Jestem wiceprzewodniczącym rady programowej Radia Katowice. Moje najważniejsze cele to Muzeum Powstań Śląskich w Katowicach, Centrum Nauki w Katowicach oraz dokończenie kluczowych inwestycji. Publikuje na portalach Salon24 (jako "ZaPiS Śląski") oraz na WPolityce.pl. Moje hasło "Aby pierwsza praca i pierwsze mieszkanie nie stanowiły w Polsce problemu".

 

 

Więcej…
 

KATOWICE I ŚLĄSK ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ

 

Wywiad z Piotrem Pietraszem, przewodniczącym PiS w Katowicach - kandydatem nr 4 na liście wyborczej do Sejmu RP

 

- W tych wyborach kandydujesz z 4 miejsca. Dla osób niezorientowanych w polityce i części mediów lewicowo-liberalnych ta pozycja była zaskoczeniem.
   Spędziłem 10 lat na solidnej pracy na rzecz sukcesu PiS a wcześniej 9 lat w Porozumieniu Centrum. Po rozbiciu klubu radnych PiS w radzie miasta Katowice (powstało koło Polski Plus) odbudowałem w ostatniej kampanii samorządowej pozycję PiS w Katowicach odtwarzając utracone koło radnych, funkcję wiceprezydenta miasta i udział we władzy wykonawczej. Zablokowałem próbę wykorzystania kampanii samorządowej do akcji promocyjnej PJN za pośrednictwem kandydatury Andrzeja Sośnierza na prezydenta Katowic. Ktoś docenił moją pracę na rzecz partii.

Więcej…
 

CENTRUM   NAUKI   W   KATOWICACH

 

     27.08 br. rada miasta Katowice podjęła uchwałę intencyjną w sprawie lokalizacji Centrum Nauki im.Curie-Skłodowskiej w naszym mieście. Uchwała została przyjęta mimo próby zerwania quorum przez radnych PO, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu. Tego samego dnia przewodniczący rady miasta Katowice w ramach swojej pracy podpisał list intencyjny w sprawie lokalizacji centrum nauki w ... Chorzowie.

Więcej…
 

 

 

 
«PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL