kopia3.jpg

MARCIN WOLSKI POPIERA PIOTRA PIETRASZA

 

 

22.10.2015 r. w sali parafialnej parafii pw.św.Piotra i Pawła przy ul.Mikołowskiej 32 kandydat do Sejmu RP Piotr Pietrasz zorganizował spotkanie z Nadredaktorem Marcinem Wolskim. Słynny pisarz, publicysta i twórca kultowego "Polskiego Zoo" poparł kandydata PiS i poświęcił mu wiersz. Odbyło się wspólne czytanie fragmentu powieści Henryka Sienkiewicza traktującego co nasz wybitny pisarz sądził o Platformie Obywatelskiej. Obecnych na interesującym spotkaniu było 140 osób.


 

Ostatni ewent wyborczy Piotra Pietrasza rozpoczęło czytanie fragmentu "Potopu" Henryka Sienkiewicza pasującego idealnie do publikowanych w mediach słynnych nagranych rozmów. Chodziło o dialog Andrzeja Kmicica z księciem Bogusławem Radziwiłłem podczas której, książę wspierający szwedzkich okupantów porównuje Rzeczypospolitą do czerwonego sukna, którym należy się podzielić. W rolę Andrzeja Kmicica wcielił się Piotr Pietrasz, fragmenty księcia Bogusława czytał Marcin Wolski a jako narrator wystąpił Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba. Zebrani nagrodzili oklaskami fragment powieści pasujący do czasów współczesnych ale różniący się poziomem języka i brakiem przekleństw od dialogów u "Sowa o przyjaciele".

Marcin Wolski na odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Pierwszy zapytał Piotr Pietrasz o wizję mediów publicznych po ewentualnym zwycięstwie PiS. Marcin Wolski uczestniczący w w czerwcu kongresie programowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w panelu o kulturze mówił o roli mediów publicznych. Gość zaproponował aby zamiast media publiczne używać terminu media narodowe. SDP chce zrezygnować z reklam w mediach publicznych i przestać ścigać się na oglądalność. Gość powiedział, że film "Smoleńsk" jest już gotowy i czeka jedynie z premierą na zakończenie wyborów parlamentarnych.

Na żądanie publiczności Marcin Wolski opracował wierszyk na temat kandydata Piotra Pietrasza. Były także inne wspaniałe wiersze, w tym znane z "Gazety Polskiej Codziennie". Na zakończenie spotkania wygłosił swój wiersz o katastrofie smoleńskiej, jak podkreślił osobiście dla niego ważny. Spotkanie zakończyło nabywanie książek oraz wspólne zdjęcia z autorem.