kopia3.jpg

Biuro PiS w Katowicach

dyzur1.jpg
nowa siedziba.jpg

Forum Dyskusyjne PiS Katowice

 

PIS ZA BUDŻETEM NA 2011

    31.01.2011 r. Rada Miasta Katowice jednogłośnie uchwaliła budżet miasta.   Radni PiS głosowali za projektem przedłożonym przez prezydenta Piotra Uszoka

     Decyzję w sprawie budżetu poprzedziły liczne publikacje prasowe sugerujące zablokowanie uchwalenia budżetu przez radnych PO i SLD. Takie stanowisko potwierdzały liczne publikacje katowickiej   "Gazety Wyborczej"   jak i głosowania radnych PO i SLD odrzucających wszystkie projekty na komisjach. Radni PO i SLD zgłaszali także liczne postulaty na komisjach od remontów chodników po znacznie większe sprawy. Po negocjacjach z Prezydentem Uszokiem i zaakceptowaniu niektórych postulatów PO (m.in. zmiana przedstawiciela w Związku Miast Polskich na przewodniczącego rady miasta oraz przejęcia budynku kina  "Kapitol" ) budżet został przyjęty jednogłośnie.

     W imieniu PiS przewodniczący Koła Radnych Piotr Pietrasz mówił o projekcie budżetu i zadań społeczno gospodarczych jako zrównoważonym i odpowiedzialnie przygotowanym w trudnej sytuacji gospodarczej będącej wynikiem polityki rządu.