kopia3.jpg

ANDRZEJ ZYDOROWICZ   -   W TYM SEZONIE GRACZ PO

 

     Były sprawozdawca sportowy uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborach do rady miasta Katowice. Aktualnie w klubie Platformy Obywatelskiej ale zawsze mający skłonność do gry solowej. Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji w radzie miasta. Radny najczęściej obecny w mediach. Zabiega o uhonorowanie mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk ulicą w naszym mieście.

     Andrzej Zydorowicz urodził się w 1942 r. w Radomiu ale już pół wieku mieszka w Katowicach, w tym prawie 40 lat na Osiedlu Paderewskiego. Dziennikarz, był sprawozdawcą radiowym  i komentatorem TVP  na  9 zimowych i letnich  Igrzyskach Olimpijskich. Relacjonował przebieg 8 finałów  piłkarskich Mistrzostw Świata i 6 finałów Mistrzostw Europy. Jest społecznym wiceprezesem Fundacji dla Śląska. Posiadał firmę producencką i współpracował z Polsat Sport.

     Od 2002 r. jest radnym Katowic - w 2002 i 2006 z listy Forum Samorządowe i Piotr Uszok a od 2010 z listy PO. W 2005 r. wspierał kandydaturę Krzysztofa Mikuły do Sejmu RP z listy PiS. Uważni obserwatorzy zauważyli, że na plakatach i bannerach kandydata od lat zmienia się wyłącznie nazwa i logo listy wyborczej. W ostatniej kampanii powrócił do roli dziennikarza przeprowadzając na rynku wywiad z kandydatem PO Arkadiuszem Godlewskim.

     Jeżeli w Katowicach jest zagrożone likwidacją jakieś stare boisko sportowe czy kort tenisowy, jest pewne że przeczytamy o tym w katowickiej "Gazecie Wyborczej" wraz z komentarzem Andrzeja Zydorowicza. Występował przeciwko budowie nowych budynków mieszkalnych w Dolinie Trzech Stawów. Krytykuje poziom sportu w Katowicach mimo wzrastających nakładów i nowych wydarzeń. Nazywa siebie Ślązakiem z wyboru - nie skorzystał z propozycji przeprowadzki do Warszawy bo najlepszych sportowców miał tutaj w regionie.

Jego syn Marcin jest wojewodą zachodniopomorskim z rekomendacji rządu PO.

 

VI.2011